Studio Profil - Preslova 17, 150 00 Praha 5 - IPL

 
 
 
<< zpět
 

FotoEpilace

Při epilaci je cílem zásahu paprsku pigment melanin. Chloupky během svého růstu procházejí několika růstovými fázemi. Pro fotoepilaci jsou vhodné jen chloupky v aktivní růstové fázi, tzv. anagenu, kdy je chloupek v kontaktu s folikulem a je schopen převést dávku energie, potřebnou pro tepelné zničení folikulu. Chloupky se pak v různě dlouhých cyklech, obnovují. Proto je nutno absolvovat několik ošetření s doporučeným časovým odstupem. Přesný počet ošetření nelze určit předem, průměrný počet je kolem 4 - 6 ošetření. Interval mezi ošetřeními je 4-8 týdnů. Po absolvování několika ošetření se intervaly prodlužují, růst chloupků se výrazně zpomalý.

Po ošetření nutno dodržovat omezení: 2-3 týdny nevystavovat ošetřené oblasti sluníčku, solariu a sauně.


1. Kůže s chloupky před ošetřením IPL.
Chloupky v aktivní růstové fázi (anagen) jsou v kontaktu s folikulem chloupku. V anagenu se nachází vždy jen asi 77% viditelných chloupků.

2. Širokospektrální paprsek světelného pulsu zasahuje pigment chloupku a část světla proniká přímo kůží až k folikulu chloupku. 

2. Širokospektrální paprsek světelného pulsu zasahuje pigment chloupku a část světla proniká přímo kůží až k folikulu chloupku. 

4. Chloupkem se teplo převede do folikulu (vlasové cibulky), která se zahřeje na požadovanou teplotu 70 - 72oC.  

5. Folikul je nevratně poškozen a k novému růstu chloupku již nemůže dojít.
V průběhu 1 - 2 týdnů dochází k vypadnutí zasažených chloupků.

6. Ošetřené místo je trvale zbavené nežádoucích chloupků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
Studio Profil - pánské kadeřnictví, dámské kadeřnictví, dětské kadeřnictví, prodlužování vlasů, prodlužování řas, masáže, Praha 5
Výměna odkazů          Programed by: VV Studio            Design by: KočvaraDesign